Výpomoc s organizací Mezinárodní lingvistické olympiády

V termínu 26. – 30. 7. 2018 organizují FF a MFF v areálu České zemědělské univerzity v Suchdole International Linguistics Olympiad. Jde o mezinárodní kolo středoškolské vědecké olympiády, kterého se každoročně účastní kolem 30 týmů z různých zemí světa (web IOL viz ioling.org, web letošní akce na iol.ff.cuni.cz). Na pomoc s pořádáním akce hledáme dobrovolníky z řad studentů naší fakulty, kteří by byli po dobu konání akce k dispozici a zajišťovali především komunikaci jednotlivých týmů s organizátory. U dobrovolníků předpokládáme slušnou znalost angličtiny, zároveň však budou mít studenti různých filologických oborů možnost komunikovat s členy týmů jejich rodnými jazyky (v současné době máme vedle anglofonních zemí potvrzenu účast týmů z Bulharska, Polska, Ukrajiny, Maďarska, Švédska, Japonska, Číny, Taiwanu, Malajsie, Indie, Ruska, Slovinska, Finska, Lotyšska, Dánska, Kazachstánu, Estonska, Brazílie, Pákistánu, Koreje a frankofonní Kanady). Dobrovolníci si budou moci zapsat volitelný předmět Příprava Mezinárodní lingvistické olympiády s kódem ABO70024 a budou za svou činnost ohodnoceni 4 kredity. Po dobu konání akce budou mít zajištěné stravování, je možné zajistit i ubytování.

Studenti, kteří by měli o výpomoc s organizací Mezinárodní lingvistické olympiády zájem, nechť se zapíší v SIS na výše uvedený předmět.