Výběrové řízení v ÚČJTK: lektor/lektorka na České škole TGM v Chicagu (10. 1. – 22. 3. 2019)

ÚČJTK vyhlašuje pro studenty oborů Učitelství češtiny jako cizího jazyka a Učitelství českého jazyka a literatury pro střední školy výběrové řízení na místo lektora/lektorky na České škole TGM v Chicagu v termínu 10. 1. – 22. 3. 2019.

Výuka bude uznána jako ekvivalent předmětu ABO500399 Praktická stáž I (PVS) a ohodnocena 10 kredity (jako ekvivalent 3měsíčního pobytu).

Česká škola TGM (http://czechschoolchicago.org/language/en) má tradici více než 90 let, od roku 2013 do ní vysílá učitele českého jazyka (podobně jako k jiným krajanským komunitám v zahraničí) Dům zahraniční spolupráce z pověření MŠMT v rámci Programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí.

Nabídka:

• Česká škola TGM zajistí ubytování lektora (pravděpodobně přímo v budově školy)
  • Česká škola TGM poskytne drobný příspěvek na stravné
  • FF UK poskytne příspěvek na dopravu formou stipendia

Kritéria výběrového řízení:

• strukturovaný životopis (včetně kontaktních údajů, zejména emailu, studijní kombinace, roku studia, dosavadních zkušeností s výukou)
  • motivační dopis
  • ročník studia (vyšší ročník v rámci standardní doby studia = větší šance)
  • absolvování povinné pedagogické praxe (větší počet praxí = výhoda)
  • reference o dosavadních pedagogických zkušenostech studenta, případně hodnocení od mentora domácí praxe
  • dobrá znalost anglického jazyka (B2 a vyšší) a doklad o ní; studijní výsledky v rámci aktuálního studia (výpis známek ze SIS)
  • student UČCJ má při rovném počtu bodů a ekvivalentní motivaci přednost před studentem UČJL
  • bude kladen zvýšený důraz na prokázání samostatnosti studentů (výhodou např. absolvovaný delší pobyt v zahraničí, samostatné vedení kurzů češtiny pro cizince apod.)
  • na výběru kandidáta se bude formou konzultace podílet i chicagská strana, jíž budou přeposlány materiály kandidátů
  • TGM preferuje, aby byl lektor držitelem řidičského průkazu (osobní automobil), včetně mezinárodního (doplňkového) ŘP pro USA (zřizuje každý městský úřad na základě předložení evropského ŘP)

Výběrové řízení na ÚČJTK proběhne na základě předložených materiálů a pohovoru s uchazeči. Pohovor s uchazeči se bude konat ve čtvrtek 29. 11. 2018 v 16:00 v místnosti č. 24.

Přihlášky do konkurzu s potřebnými podklady (strukturovaný životopis, motivační dopis, potvrzení o ročníku studia, o absolvování pedagogické praxe, o dalších pedagogických zkušenostech včetně případného hodnocení mentora, doklad znalosti anglického jazyka, výpis známek ze SIS) posílejte nejpozději do 26. 11. 2018 na adresu bozdiaff@ff.cuni.cz.

V Praze 12. 11. 2018
doc. PhDr. Ivana Bozděchová, CSc.
koordinátorka výběrového řízení na ÚČJTK